Vánoční půlmaraton

ONLINE PŘIHLÁŠKA ZDE

Neflákej se – Vánoční půlmaraton – VIRTUÁLNÍ ZÁVOD

Kvůli aktuálním vládním nařízení nesmíme závod VÁNOČNÍ PŮLMARATON v tradičním formátu pořádat. Závod nechceme rušit a proto jsem se rozhodli, že ho uspořádáme virtuálně.

Jak bude závod probíhat?

Máme připravené tři varianty, jak se závodu můžete zúčastnit.

I. V královéhradeckých městských lesích bude v termínu od 14. 12. 2021 do 2. 1. 2022 označena trasa závodu a každý si ji odběhne kdykoliv v tomto termínu sám s hodinkami vybavenými GPS, nebo s mobilem a zapnutou aplikací Strava, tak aby nám po závodě mohl poskytnout důkaz o odběhnutí celé trasy a informaci o dosaženém času.

II. Ve dnech 19. 12. 2021 a 26. 12. 2021 budeme v čase od 10:00 do 16:00 postavený stánek s registrací a můžete přijít kdykoliv v tento čas, odběhnout si označenou trasu závodu a my vám změříme čas. (více informací viz níže). Je nutné závod dokončit nejpozději do 16:00.

III. V termínu od 12. 12. 2021 do 31. 12. 2021 si sami odběhnete vzdálenost závodu – to znamená 7 km, nebo půlmaraton, kdekoliv chcete. Musíte ale běžet s hodinkami vybavenými GPS, nebo s mobilem a zapnutou aplikací Strava a po odběhnutí nám poskytnout důkaz o odběhnutí celé vzdálenosti a informaci o dosaženém času.

Jaké jsou trasy závodu? 

Vánoční sedmička ( 7 km )
Vánoční půlmaraton ( 21 km )
Smíšené štafety ( 3 x 7 km )

Trasa závodu je značená šipkami s nápisem vánoční půlmaraton.

Může se jeden člověk zúčastnit všech závodů?

ANO. Můžete se přihlásit klidně ke všem třem závodům. Při registraci si vyberete kterého závodu se chcete zúčastnit. Není možné během jedné aktivity závodit součastně jako štafeta i jako Vánoční sedmička nebo půlmaraton.

Co dostanu když závod dokončím? 

Každému, kdo se řádně přihlásí, zaplatí startovné a odběhne virtuální závod 7 km/ 21 km tak zašleme dřevěnou účastnickou medaili. Medaile dostanou i všechni účastníci závodu štafet. Navíc těm kdo se zúčastní závodu 19. 12., nebo 26. 12. (viz možnost II. předchozí odstavec) ten dostane navíc, kromě dřevěné pamětní medajle i startovní číslo, bude mít k dispozici občerstvení po závodě a může si vzít zdarma některé ze starších vydání časopisu RUN. Nejrychlejší mohou navíc vyhrát věcné ceny – viz níže.

Jak se na závod přihlásit?

Online registrace ZDE.

Budete vyhlašovat nejrychlejší běžce?

ANO. Vyhlašovat budeme tři nejlepší muže, ženy v absolutním pořadí v závodech 21km i 7 km a tři nejlepší smíšené štafety.

Podmínkou pro zařazení do soutěže o věcné ceny je nutné závod odběhnout na oficiální trati závodu, která bude označena v městských královéhradeckých lesích (viz mapa níže) a to v termínu od 14. 12. 2021 do 2. 1. 2022. Nejrychlejší pak obdrží věcné ceny od partnerů závodu.

Tři nejrychlejší závodníky budeme po ukončení soutěže kontaktovat na email, nebo telefonní číslo uvedené v přihlášce a domluvíme se s nimi na předání cen.

Mohu závodit pokud nevlastním chytré hodinky s GPS?

ANO. První variata je běžet s mobilem a zapnutou aplikací strava. Druhá možnost je závodit dle možnosti II. ( viz výše ) tedy na místě 19. 12., nebo 26. 12. kde vám čas změříme ručně.

Jak má tedy vypadat správný postup účasti na závodě?

Krok č. 1 – zaregistruji se na webu a zaplatím startovné (resp. se zaregistruji na místě ve dnech 19. 12. nebo 26. 12.)

krok č. 2 – odběhnu závod jednou z těchto variant: 
a) S hodinkami s GPS.
b) S telefonem a zapnutou aplikací Strava.
c) Na místě ve dne 19. 12. nebo 26. 12. a nechám si závod změřit od pořadatele – v tomto případě máte všechny náležitosti splněné a budete zařazeni do soutěže – krok čislo 3 se vás už netýká.

krok č. 3 – pro nahrání výsledků máte tyto možnosti:
a) Nahrajete záznam z vašeho běhu do aplikace Strava, tam by se měl automaticky nahrát do připraveného segmentu Vánoční půlmaraton ( je nutné abyste tuto aktivitu měli nastavenou jako veřejná). Tam si váš výsledek dohledáme sami.
! Doporučujeme začínat váš běh několik desítek metrů před oficiálním startem a skončit několik desítem metrů za cílem, aby se stihl zaznamenat celý segment.
b) Pošlete nám odkaz na aktivitu z aplikace, kterou běžně používáte (strava garmin connect, polar flow, runkeeper… ) aktivita musí být nastavená jako veřejná. Tyto informace nám prosím pošlete na email neflakejse@gmail.com.
c) Pošlete nám printscreen obrazovky z aplikace kterou používáte se zaznamenaným během, kde bude vidět mapa odběhnuté trasy (nutné pouze v případě, že chcete být zařazeni v soutěži o věcné ceny), dále vzdálenost a celkový čas běhu od startu do cíle (tzv. elapsed time). Tyto informace nám prosím pošlete na email neflakejse@gmail.com

Místo startu a cíle:

Bisto U Vlka, městské lesy Hradec Králové
 
Pravidla pro štafety:

Každá štafeta musí mít tři členy a v každé štafetě musí závodit minimálně jedna žena.

V jedné štafetě mohou závodit tři ženy.  

Všichni členové mohou běžet závod individuálně a nebo společně a časy jim potom sečteme. 

Povrch:

90 % tvoří lesní cesty a 10 % asfalt

Startovné:

Při registraci online na individuální závod je startovné ve výši 200,- Kč (na jakoukoliv variantu individuální účasti v závodě tzn. body I. a II. – pokud se rozhodnete běžet dle varianty II. – tzn na 19. 12., nebo 26. 12. musíte mít uhrazené startovné nejpozději tři dny před startem) a 500,- Kč pro závod štafet (platí pro celou štafetu)

Při platbě startovného na místě (19. 12 a 26. 12.) se startovné navyšuje 50,- Kč (tzn. 250,- Kč individuální závod, 550,- Kč štafety) 

Startovné posílejte na číslo účtu 2801619697/2010 (fio) (jako vyriablní symbol uveďte vaše datum narození ve formátu ddmmrrrr a do zprávy napište vaše jméno a příjmení)

Jak se k nám dostat?

Autem:

Zdarma parkoviště u Lesního hřbitova ( poté 1km pěšky )

Autobusy:

MHD linka číslo 9 zastávka Lesní hřbitov ( poté 1 km pěšky ) (pozor některé spoje autobusu 9 končí na zastávce Malšovice- U střelnice)

Výsledky z roku 2019:

ZDE

Předpis:

Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí. U startujících do 18 let je nutný písemný souhlas zákonného zástupce. Závodníci jsou povinni dodržovat pravidla silničního provozu a pravidel fair–play. Závodníci musí  souhlasit se zpracováním osobních dat podle GDPR a s využitím fotografií pořízených během závodu k propagaci dalších závodů.

Bistro U Vlka bude po celou dobu akce otevřené!


Pokud máte jaké koliv dotazy, tak se nebojte mě informovat na emailu neflakejse@gmail.com

ONLINE PŘIHLÁŠKA ZDE

Registrujte se ať se nemusíte zdržovat registracema na místě!:)